Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna dla ludzi? W jaki sposób maksymalnie wykorzystać społeczne i ekonomiczne korzyści, które może nieść ze sobą jej realizacja? Czego potrzeba, by społeczeństwo wyraźniej dostrzegło możliwości tych programów i regulacji? Jak wzmocnić ich prospołeczny wymiar? O tym debatować będą eksperci, przedstawiciele rządu, samorządów oraz organizacji pozarządowych na konferencji „Prospołeczne oblicze polityki klimatyczno-energetycznej – jak je wzmocnić i pokazać społeczeństwu?”
19-02-2025
W jaki sposób priorytet prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego UE z poszanowaniem zasad sprawiedliwej transformacji przekłada się na plany działań rządu na pierwsze półrocze 2025 roku? Jak cele rządu oraz rekomendacje organizacji pozarządowych na czas prezydencji mają się do opinii i nastrojów społecznych dotyczących polityki energetyczno-klimatycznej? Jak budować akceptację społeczną dla tej polityki? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali wspólnie uczestnicy debaty online "Prezydencja Polski w Radzie UE: Jak wzmacniać bezpieczeństwo energetyczne w sposób przynoszący korzyści ludziom i klimatowi?"
28-11-2024
Ponad 40 organizacji pozarządowych apeluje do premiera o głębsze zaangażowanie 12 ministerstw odpowiedzialnych za istne obszary działań związanych z ochroną klimatu w przygotowanie Krajowego Planu w dziedzinie Energii i Klimatu do 2030 r. oraz realizację polityki energetyczno-klimatycznej Polski.
26-11-2024