Aktualności i archiwum Aktualności

Aktualności

Samochody rosną o 1 cm co dwa lata. Ponad połowa nowych pojazdów jest zbyt szeroka na wiele miejsc parkingowych w europejskich miastach. Jest jednak szansa, że stolica Francji przetestuje rozwiązanie dla tego problemu. Mieszkańcy i mieszkanki Paryża już 4 lutego wypowiedzą się na temat potrojenia opłat parkingowych dla SUV-ów.

W tym świąteczno-noworocznym okresie życzymy wszystkim czasu na odetchnięcie, najlepiej czystym powietrzem, na spacery, rodzinne spotkania, na śmiech i chwilę refleksji, na ładowanie wewnętrznych baterii. Spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i powodzenia w działaniach na rzecz środowiska w Nowym Roku 2024!

Spaliny nas trują. Temat strefy czystego transportu połączył warszawskich rodziców, ruchy społeczne i organizacje walczące o zielone i bardziej przyjazne miasto. Pięć inicjatyw wspólnie obala mity na temat strefy i apeluje do radnych Warszawy o jak najszybsze przyjęcie uchwały w tej sprawie. Wszystko po to, by lepiej zadbać o zdrowie mieszkańców Warszawy.