Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Transport

Do 2027 samochody elektryczne będą tańsze niż benzynowe

Według Bloomberg New Energy Finance (BNEF) najpóźniej do 2027 roku w całej Europie samochody elektryczne i dostawcze w każdym segmencie będą tańsze w produkcji niż pojazdy napędzane paliwami kopalnymi. W rezultacie, jeśli ustawodawcy przyjmą bardziej rygorystyczne cele dotyczące emisji CO2 z pojazdów, według BNEF w całej UE do 2035 roku bateryjne samochody elektryczne mogą stanowić 100% nowych sprzedawanych samochodów.
dowiedz się więcej
Auta elektryczne ładowanie

Spada koszt posiadania i użytkowania e-ciężarówek

Według dwóch nowych badań przeprowadzonych przez Stockholm Environment Institute (SEI) i T&E, postęp technologiczny oznacza, że pojazdy ciężarowe zasilane akumulatorami będą wkrótce tańsze w posiadaniu i eksploatacji niż ich odpowiedniki napędzane benzyną i olejem napędowym. Jest to kolejny dowód na to, że przyszłość transportu ciężarowego to pojazdy elektryczne, twierdzi T&E, które wezwało UE do ustanowienia prawnie wiążących celów, aby zapewnić, że upowszechnienie ciężarówek o napędzie elektrycznym nie będzie hamowane przez niewystarczającą infrastrukturę ładowania.
dowiedz się więcej
Ciężarówka biała w trasie

Firmy za końcem sprzedaży aut benzynowych i diesli do 2035 roku w UE

Unia Europejska powinna wyznaczyć końcową datę sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi najpóźniej na 2035 rok - poinformowało dzisiaj 27 firm we wspólnym apelu [1]. Firmy, które poparły apel, m.in. IKEA Retail, Uber, koncern handlowy METRO czy Volvo Cars, reprezentują szeroki wachlarz branż. Według nich ustalenie tego terminu będzie stanowić jasny sygnał inwestycyjny dla producentów samochodów, dostawców części i infrastruktury oraz umożliwi wszystkim firmom dekarbonizację swoich flot pojazdów.
dowiedz się więcej
Stacja benzynowa
Strona 1 z 26