Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Transport

Czy dostawy ostatniej mili mogą być bezemisyjne?

Jak uczynić miejską logistykę bardziej zrównoważoną? Czy możliwe są bezemisyjne i bezkonfliktowe dostawy ostatniej mili? Czy samorządy mają pomysły na współpracę z firmami w tym zakresie? I czego podmioty prywatne oczekują ze strony władz samorządowych, a czego od biznesu i samorządów oczekują mieszkańcy miast? Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty „Dostawy ostatniej mili w miastach – jak zapewnić ich bezemisyjność, efektywność, wygodę”, która odbyła się w czwartek, 7 lipca 2022 roku.
dowiedz się więcej
Białe samochody dostawcze, ulica w centrum miasta

Już 320 europejskich miast ogranicza dostęp dla wysokoemisyjnych samochodów

Podczas gdy liczba stref niskiej emisji (LEZ) w całej Europie wzrosła od 2019 roku o 40%, w Polsce nadal ich nie ma, ale pierwsze z nich powstaną już wkrótce. Kraków i Warszawa planują uruchomić swoje strefy czystego transportu (SCT), nasz krajowy odpowiednik LEZ-ów, odpowiednio do końca 2022 i połowy 2023 roku. Zainteresowanie utworzeniem tych stref wyraziło również kilka innych polskich miast, m.in. Łódź, Wrocław, Zabrze, Gliwice, Rzeszów, Bydgoszcz i Gdańsk.
dowiedz się więcej
Znak strefy zeroemisyjnej ULEZ na tle budynku

Odkładana kwestia bezpieczeństwa na drogach

Grupa organizacji apeluje do Ministra Infrastruktury w sprawie prac nad przyjęciem do polskiego porządku prawnego przepisów, które poprawią bezpieczeństwo na drogach. Pod wspólnym listem do ministra Andrzeja Adamczyka przygotowanym przez Fundację Promocji Pojazdów Elektrycznych podpisało się 7 organizacji, w tym Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki. Zwracają uwagę na to, jak poprawić bezpieczeństwo dzięki zmianom w systemie obowiązkowych badań okresowych.
dowiedz się więcej
Auta na naczepie w trasie - transport samochodów
Strona 1 z 46