Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Czy jesteśmy gotowi na zmiany w naszej mobilności?

Czy jesteśmy zależni od samochodu? Jeśli tak, to czy warto się z tej zależności wyzwolić i w jaki sposób? Te pytania postawili sobie eksperci z różnych dziedzin, m.in. ekonomii, psychologii, prawa. Najnowszy raport Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Mazowieckiego jest przeglądem eksperckich publikacji, które pomogą w projektowaniu i implementacji kluczowych zmian w naszej mobilności.
dowiedz się więcej
Zatłoczona ulica, korek, ludzie na chodniku

Czy plany KE dotyczące przyszłości aut spalinowych powinny nas martwić?

Czy plany Komisji Europejskiej dotyczące przyszłości aut spalinowych powinny nas martwić? Odpowiedź na pytanie brzmi: „nie, nie powinny”, ponieważ odejście od tego typu napędu jest w naszym interesie. Unia na poważnie rozpoczęła realizację swojej polityki klimatycznej, także w transporcie.
dowiedz się więcej
Biały samochód elektryczny, tył, podłączony do ładowarki

Dzień Bez Samochodu, zmiany przez cały rok

W środę 22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu, który kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wspólnym apelu organizacje pozarządowe wzywają włodarzy polskich miast do podjęcia wyzwania i pokazania mieszkańcom, że nie tylko oferują im edukację i zachęcają do działań indywidualnych, ale też sami się uczą i podejmują działania, które przyspieszą rozwój zdrowej, bezpiecznej i wygodnej zrównoważonej mobilności w ich mieście, a tym samym przyczynią się do ochrony środowiska, klimatu i zdrowia nas wszystkich.
dowiedz się więcej
rowery miejskie i autobus
Strona 1 z 40