Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Monitoring emisji CO2 ciężarówek przyniesie korzyści

Porozumienie w kwestii nowych regulacji dotyczących ujawniania przez producentów samochodów ciężarowych danych na temat efektywności paliwowej ich pojazdów jest oceniane przez ekspertów jako korzystne dla przewoźników, gospodarki i środowiska.
dowiedz się więcej

Emisje CO2 z furgonetek - czas skierować je na właściwą drogę

Lekkie pojazdy dostawcze, zwane też furgonetkami, stanowią zaniedbany teren unijnej polityki w dziedzinie transportu drogowego, gdyż - w przeciwieństwie do swoich bezpośrednich konkurentów, czyli pojazdów ciężarowych - często nie podlegają regulacjom w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, dotyczącym choćby bezpieczeństwa ruchu drogowego czy opłat drogowych. To zwiększa atrakcyjność tego typu pojazdów i po części wyjaśnia, dlaczego ich wykorzystanie rośnie, co z kolei przekłada się na wzrost emisji.
dowiedz się więcej

Organizacje deklarują wzmocnienie roli kobiet w debacie publicznej

Osoby i instytucje działające na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn podkreślają, że głos kobiet, stanowiących połowę naszego społeczeństwa, jest wciąż słabo słyszalny w debacie publicznej. Ekspertki zdecydowanie rzadziej niż eksperci pojawiają się w panelach dyskusyjnych, na debatach czy konferencjach. Chcemy to zmienić.
dowiedz się więcej
Strona 1 z 17
Strona 1 z 2