Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Wiosny w przyrodzie i w przyjaźni, w życiu rodzinnym i w pracy Smacznego święconego jajka i mokrego dyngusa, a także szczęścia i pogody ducha w dalszym działaniu dla środowiska
dowiedz się więcej

Miejskie postulaty transportowe

Ograniczenie ruchu samochodowego w centrach miast, poprawa jakości komunikacji miejskiej, priorytet dla pieszych oraz zwiększenie bezpieczeństwa transportowego to tylko niektóre postulaty organizacji pozarządowych, które zaapelowały do władz 39 miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców o zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz innych zanieczyszczeń powietrza z transportu drogowego.
dowiedz się więcej

Strefa Czystego Transportu w Krakowie osłabiona

W środę, 6 marca, od samego rana mieszkańcy Krakowa protestowali przeciwko istniejącej Strefie Czystego Transportu (SCT) na krakowskim Kazimierzu. Sprawie przyglądał się działacz miejski Wojciech Przywała. Z jego relacji wynika, że duża część przedsiębiorców jest przeciwna obecnemu kształtowi Strefy. Nie jest to jednak zdecydowany zwrot przeciwko ekologom, ale raczej żądanie ponownego przeanalizowania obecnego kształtu istniejącej, pilotażowej Strefy.
dowiedz się więcej
Strona 1 z 25