Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Sprzeciwiamy się przekopowi Mierzei Wiślanej

Zarząd Główny Polskiego Klubu Ekologicznego oświadcza, że stanowisko przedstawione w apelu pt. „Ekolodzy - naukowcy z Małopolski, członkowie PKE wspierają działania Rządu RP w sprawie Mierzei Wiślanej” podpisanym przez 14 sygnatariuszy nie jest stanowiskiem Polskiego Klubu Ekologicznego, a jedynie prywatnym stanowiskiem tej grupy.
dowiedz się więcej

V edycja Forum Green Smart City

Podczas V edycji Forum Green Smart City na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, w dniach 24-25 października 2019 roku, zostaną poruszone m.in. tematy wpływu zanieczyszczenia powietrza na występowanie zawału serca, wykorzystania technologii geoinfomatycznych w zarządzaniu zieloną infrastrukturą miasta oraz oświetlenia jako kluczowego elementu ekosystemu smart city.
dowiedz się więcej

Mniej samochodów znaczy więcej

Przedstawiamy briefing „Mniej (samochodów) znaczy więcej: Jak przejść od nowej do zrównoważonej mobilności?”, pokazujący możliwe wyniki rewolucji transportowych, których sygnały można już teraz dostrzec w europejskich miastach – transportu autonomicznego i połączonego, elektrycznego, współdzielonego, a także przemian urbanistycznych.
dowiedz się więcej
Strona 1 z 28