Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

V edycja Forum Green Smart City

Podczas V edycji Forum Green Smart City na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, w dniach 24-25 października 2019 roku, zostaną poruszone m.in. tematy wpływu zanieczyszczenia powietrza na występowanie zawału serca, wykorzystania technologii geoinfomatycznych w zarządzaniu zieloną infrastrukturą miasta oraz oświetlenia jako kluczowego elementu ekosystemu smart city.
dowiedz się więcej

Mniej samochodów znaczy więcej

Przedstawiamy briefing „Mniej (samochodów) znaczy więcej: Jak przejść od nowej do zrównoważonej mobilności?”, pokazujący możliwe wyniki rewolucji transportowych, których sygnały można już teraz dostrzec w europejskich miastach – transportu autonomicznego i połączonego, elektrycznego, współdzielonego, a także przemian urbanistycznych.
dowiedz się więcej

Czy gaz w transporcie obniża emisje?

Ciężarówki zasilane skroplonym gazem ziemnym (LNG) zanieczyszczają powietrze bardziej niż ciężarówki z silnikiem Diesla, zgodnie z testami drogowymi zleconymi przez rząd Holandii. Wyniki są sprzeczne z twierdzeniami producentów tych pojazdów, że ciężarówki na gaz zmniejszają emisję tlenków azotu (NOx) o ponad 30%.[1] [2] Organizacja Transport i Środowisko (T&E), która dziś publikuje wyniki testów, twierdzi, że rządy państw członkowskich UE powinny przestać zachęcać do wprowadzania na rynek ciężarówek LNG i znieść skrajnie niskie stawki podatkowe, z których korzysta to paliwo kopalne w transporcie w większości krajów.
dowiedz się więcej
Strona 1 z 27