Aktualności i archiwum Aktualności

Z niezapominajką w tle ...

26 stycznia 2016 r. (wtorek) o godzinie 17:00 w auli przy Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach, ul. Asłanowicza 2 odbędzie się organizowane przez Koło \"Podlasie\" spotkanie z dr. Ryszardem Kowalskim z Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego na temat „Z niezapominajką w tle – historia i dokonania Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach”. Serdecznie zapraszamy.

Z niezapominajką w tle ...
Z niezapominajką w tle ...

Festiwal Nauki i Sztuki organizowany każdego roku w Siedlcach już na stałe kojarzy się z ciekawym jesiennym wydarzeniem. Z licznych festiwalowych spotkań i atrakcji każdy może znaleźć coś dla siebie, coś co go interesuje.

W ubiegłym roku spotykaliśmy się na festiwalu po raz osiemnasty. Aż trudno uwierzyć, że festiwalowe zmagania organizacyjne trwają już tyle lat.

Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach jest dr Ryszard Kowalski  z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego.

Zaproszony przez nas gość opowie o narodzeniu się pomysłu i początkach Festiwalu. Historia festiwalowych spotkań obfituje z pewnością w liczne anegdoty i ciekawe zdarzenia. Warto je przypomnieć.

Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach wplótł się w historię i wspomnienia wielu ludzi, instytucji, szkół. Byli współorganizatorami spotkań i warto przypomnieć choćby niektórych.

            „Z niezapominajką w tle …” – tytuł organizowanego przez nas spotkania to odrębna historia. Podczas Festiwalu wręczane są osobom szczególnie zasłużonym dla przyrody naszego kraju Medale Polskiej Niezapominajki. Jak to się zaczęło, kto był pomysłodawcą i kiedy z regionalnego mazowieckiego odznaczenia Medal Niezapominajki zyskał określenie „polski”? Nasz gość dr Ryszard Kowalski odpowie na te wszystkie pytania i przedstawi nam historię tego odznaczenia, którego przyznawanie i wręczanie 10 laureatom wybranym przez szacowne grono Kapituły Medalu Polskiej Niezapominajki wieńczy każdego roku kolejny Festiwal Nauki i Sztuki  w Siedlcach.

Warto nadmienić, że wśród laureatów tego odznaczenia są członkowie Polskiego Klubu Ekologicznego: Stefania i Wiesław Hęciakowie z Koła \"Podlasie\" w Siedlcach (2011 rok), Maria Staniszewska prezes Zarządu Głównego Klubu (2014 rok) oraz ostatnio Urszula Burkot z Zarządu Okręgu Mazowieckiego PKE (2015 rok). Gratulujemy

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Poprzedni artykuł Następny artykuł