Aktualności i archiwum Aktualności

Nauka ekologii idzie przedszkolakom śpiewająco

W przedszkolu numer 413 w Warszawie najmłodsi uczą się, że kultura i natura są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Już po raz jedenasty placówka jest organizatorem konkursu piosenki ekologicznej pt: „Okaż kulturę i chroń naturę”

Nauka ekologii idzie przedszkolakom śpiewająco
Nauka ekologii idzie przedszkolakom śpiewająco

Celem konkursu jest popularyzacja zagadnień i postaw ekologicznych poprzez muzykę i śpiew, twórczość plastyczną oraz zainteresowanie dzieci tematyką ekologiczną. Inicjatorem i pomysłodawcą konkursu jest Pani dyrektor Hanna Załęska, dla której bliskość natury i jej dobro jest szczególnie ważne.

W przedszkolu 413 dzieci to wiedzą i taką postawę szerzą.

Organizatorzy wyjaśniają: „Konkurs od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko naszych przedszkolaków, ale i dzieci z sąsiednich przedszkoli. Zawsze towarzyszą mu niebywałe emocje. Mali uczestnicy nie tylko ukazują talent wokalny, ale często także aktorski i inne, w postaci choćby gestów czy kostiumów tematycznie powiązanych z ekologią. W X edycji pierwsze miejsca zajęli: w kategorii wiekowej 3-4 lata - Szymon Góralski z Przedszkola nr 200 z piosenką „Świat w naszych rękach- eko piosenka”, a w kategorii wiekowej 5 latki - Franciszek Gaj z Przedszkola nr 418 z piosenką „Ekostrażnicy”. Nasz konkurs to prawdziwe święto Ziemi. Wszyscy wiemy, jak nasza Gaja cierpi: brudne rzeki, zanieczyszczenia, śmieci, smog... My się na to nie zgadzamy, naszej Ziemi pomagamy.”

Do udziału zaproszone są dzieci w wieku od 3 do 6 lat ze wszystkich zainteresowanych przedszkoli w okolicy – zgłosić może się maksymalnie czwórka dzieci z danego przedszkola, w terminie do 6 kwietnia 2023 roku.

Koncert laureatów odbędzie się 21 kwietnia 2023 roku, o godz. 9:30, w Przedszkolu nr 413 w Warszawie Ursus, ul. Górna Droga 10. Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu zostały zawarte w regulaminie dostępnym poniżej oraz na stronie internetowej Przedszkola. 

Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki objął wydarzenie swoim patronatem. Regulamin jest dostępny TUTAJ.

Poprzedni artykuł Następny artykuł