Projekty powinny dotyczyć tworzenia stref czystego transportu w miastach, a jednocześnie odnosić się do co najmniej jednej z poniższych kwestii:
- konieczności ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z transportu drogowego (może obejmować nawiązania do Szczytu Klimatycznego COP24),
- konieczności ograniczenia zanieczyszczenia powietrza powodowanego przez transport drogowy,
- wpływu ograniczenia indywidualnego transportu drogowego na jakość życia i zdrowie mieszkańców miast, zasadności rozwoju komunikacji miejskiej, zwiększania udziału transportu rowerowego i ruchu pieszego.
Dofinansowanie w ramach Grantów będzie przyznawane na przygotowanie i realizację następujących rodzajów działań, prowadzonych na terenie Polski, w miejscach publicznie dostępnych, otwartych dla wszystkich zainteresowanych:
- szkolenia, warsztaty, debaty,
- dyskusje panelowe,
- spotkania z politykami (w tym wysłuchania obywatelskie),
- spotkania z dziennikarzami,
- akcje uliczne i happeningi.
Grantobiorcami mogą być organizacje pozarządowe zajmujące się transportem, rozwojem lokalnym, ochroną środowiska, ochroną zdrowia lub innym pokrewnym obszarem tematycznym, w ramach którego dana organizacja podejmuje także tematy transportowe. Zgłoszony projekt może być częścią lub uzupełnieniem już realizowanego projektu. Może także być realizowany w partnerstwie z inną organizacją lub organizacjami.
Termin składania wniosków - do 31 lipca 2018 roku, do godz. 16:00.
Wnioski należy przesyłać na adres e-mail sekretariat@koalicjaklimatyczna.org oraz jednocześnie na adres pkeom.org@gmail.com, temat e-maila: „Mały Grant Transportowy wniosek ………………………… /nazwa organizacji/”
Regulamin przyznawania Małych Grantów Transportowych
Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie Małego Grantu Transportowego.
Formularz wniosku o przyznanie Małego Grantu Transportowego.
Wzór sprawozdania finansowego.
Wzór sprawozdania merytorycznego.