Aktualności i archiwum Aktualności

Encyklika LAUDATO SI`- Dyskusja w Siedlcach

9 marca 2016 roku (środa) zapraszamy do Siedlec na spotkanie organizowane przez Koło PKE "Podlasie" o problemach poruszanych w Encyklice Ojca Świętego Franciszka "LAUDATO SI`. W trosce o wspólny dom", zwanej potocznie "ekologiczną". Spotykamy się tradycyjnie w auli przy Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach, ul. Asłanowicza 2. Przewidziane dwa terminy: o godz. 12:00 dla młodzieży szkolnej - uczniów klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, o godz. 17: 00 dla indywidualnych uczestników. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. Chcemy podyskutować o problemach dotyczących nie tylko katolików. Zachęcamy do organizowania podobnych spotkań przez Koła i Okręgi PKE w całej Polsce.

Encyklika LAUDATO SI`- Dyskusja w Siedlcach
Encyklika LAUDATO SI`- Dyskusja w Siedlcach

W organizacji spotkania pomagali nam przedstawiciele  Biblioteki Pedagogicznej im.Heleny Radlińskiej w Siedlcach oraz Siedlecki Wydział Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W programie spotkania:

  • Wprowadzenie do tematu – ks. dr Jacek Szostakiewicz, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.
  • Prezentacja zachęcająca uczestników do dyskusji – dr Ryszard Kowalski z Instytutu Biologii UPH Siedlce, autor artykułu napisanego pod wpływem lektury encykliki.
  • Dyskusja

Obok przedstawiciela Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, ks.dr Jacka Szostakiewicza, który krótko wprowadzi zebranych w problematykę ekologii według Ojca Świętego, w spotkaniu weźmie udział dr Ryszard Kowalski z Instytutu Biologii UPH w Siedlcach. Liczymy na ciekawą i intrygująca prezentację oraz pomoc w prowadzeniu dyskusji.

Chcemy, aby ten ważny dokument papieski, który zaistniał prawie rok temu w wielu, nie tylko katolickich państwach, również u nas w Polsce, na Mazowszu, w naszym mieście i okolicach był znany i dyskutowany. Zachęcamy do tego nie tylko katolików, ale także ludzi innych wyznań, nawet tych sceptycznych i niewierzących.
Chcielibyśmy aby młodzi ludzie, którzy za parę lat wejdą w środowisko ludzi dorosłych (na studiach i w miejscach pracy) wiedzieli o tym dokumencie i znali problemy tam poruszane.
Zachęcamy do lektury całej encykliki. Tutaj można pobrać pełną treść encykliki, albo przestudiować przewodnik (skrót). Artykuł dr. Ryszarda Kowalskiego dostępny w wydarzeniu na stronie Koła "Podlasie" na facebooku.

Zarząd  Koła PKE Podlasie w Siedlcach zaprasza w imieniu organizatorów spotkania i zaproszonych prelegentów wszystkich chcących zapoznać się z encykliką i podyskutować o problemach w niej poruszanych.

Poprzedni artykuł Następny artykuł