EKOLOGIA = SZTUKA Wystawa w Siedlcach XI/XII 2012
Galerie

EKOLOGIA = SZTUKA Wystawa w Siedlcach XI/XII 2012

„Ekologia = Sztuka” to temat wystawy, którą zorganizowało Koło „Podlasie” Polskiego Klubu Ekologicznego pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury. Wystawę można było oglądać od 13 listopada do 4 grudnia 2012 r.

Swoje prace wystawiali Teresa Szczurowska-Buchczewa, Jerzy Wiesław Hęciak, Zygmunt Urbanowicz, Krzysztof Foryszewski i Krzysztof Suchożebrski.

Na wystawie można było zobaczyć prace siedleckich artystów zarówno znanych już mieszkańcom z wcześniejszych pokazów, jak i tych, którzy do tej pory swoje prace prezentowali tylko w kręgu przyjaciół. Warto zaznaczyć, że wszyscy oni są członkami, lub sympatykami naszego Koła. Wystawa pokazała, że ekologiczne działania mające na celu ochronę przyrody można propagować poprzez twórczość artystów wrażliwych na walory natury. Ukazują jej piękno, ale także inne przesłania jak „niemy krzyk przyrody w stronę człowieka” w rzeźbach Jerzego Wiesława Hęciaka.

Ulotka z wystawy na zdjęciu. W niej trochę historii Koła PKE Podlasie w Siedlcach. Historia działalności Koła do 2012 roku też tutaj.