Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Złote Spinacze dla kampanii „Tak! dla edukacji klimatycznej”

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Złote Spinacze dla kampanii „Tak! dla edukacji klimatycznej”

Miło nam poinformować, iż kampania „Tak! dla edukacji klimatycznej” zdobyła Złoty Spinacz w kategorii „Kampania Społeczna” i Srebrny Spinacz w kategorii „Advocacy i Public Affairs” - nagrody w najważniejszym konkursie branży PR, organizowanym przez Związek Firm Public Relations. Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki był partnerem kampanii.

Celem kampanii „TAK! dla edukacji klimatycznej” było zwrócenie uwagi na rolę i potrzebę prowadzenia w szkołach rzetelnej edukacji klimatycznej – opartej na danych naukowych i realizowanej w ramach obowiązujących przedmiotów. Na stronie Edukacjaklimatyczna.com tysiące ludzi w Polsce mogło wyrazić swoje poparcie dla tej inicjatywy.  W trakcie trwania kampanii udało się zebrać 60 000 podpisów. W ramach kampanii powstała seria materiałów z wizerunkami dzieci trzymających transparenty z hasłem „Podaruj mi...”, które w przejmujący sposób zwracały uwagę na konsekwencje zmiany klimatu, mające wpływ na ich życie.

- Rzetelna edukacja klimatyczna leży u podstaw walki z kryzysem klimatycznym i musi znaleźć się w podstawie programowej polskiej szkoły na wszystkich etapach nauczania już od 2022 roku - zaznacza prof. Zbigniew  Karaczun, prezes Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Mazowieckiego. 

Kampania nie kończy jednak prac nad wprowadzeniem rzetelnej edukacji do podstawy programowej polskiej szkoły. Eksperci PKEOM uczestniczą m.in. w obradach Okrągłego Stołu dla Edukacji Klimatycznej oraz monitorują działania resortów w tym zakresie.