Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Transport

Przejrzystość i efektywność przede wszystkim

Dlaczego ważne jest udostępnienie nabywcom samochodów ciężarowych, Komisji Europejskiej, państwom członkowskim oraz innym zainteresowanym kompletnych i wiarygodnych danych na temat emisji CO2 i zużycia paliwa przez te pojazdy? Jak powinny wyglądać zasady monitorowania i raportowania w tym zakresie na terenie UE? Odpowiedzi w opracowaniu Transport&Environment.
dowiedz się więcej

Zużycie paliwa mniejsze o 33% w ciągu 10 lat

Taki jest potencjał zastosowania technologii poprawiających efektywność paliwową w samochodach ciężarowych zgodnie z wynikami analizy przeprowadzonej przez firmę konsultingową Ricardo Energy & Environment na zamówienie Międzynarodowej Rady ds. Czystego Transportu.
dowiedz się więcej

Czy Trump obniży normy emisyjne pojazdów w USA?

Prezydent USA dokona przeglądu przepisów dotyczących zużycia paliwa oraz emisyjności pojazdów, które będą obowiązywać w latach 2022-2025. Wspomniane regulacje zostały przyjęte przez Baracka Obamę pod koniec jego kadencji. Według Reutersa w środę, 15 marca, zostanie opublikowane zawiadomienie amerykańskich organów nadzorujących o formalnym rozpoczęciu procederu. Nastąpi to zapewne po planowanym również na dzisiaj spotkaniu Trumpa z szefami przedsiębiorstw motoryzacyjnych.
dowiedz się więcej
Strona 6 z 8