Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Transport

Tańsze rowery zamiast paliwa bez VAT

W Polsce cięcia podatku na paliwa kosztowały już 1,4 miliarda Euro. Za taką kwotę można by sfinansować na przykład obniżenie podatku VAT na prawie 25 mln rowerów lub blisko 52 mln bezpłatnych biletów miesięcznych na transport publiczny, albo 466 mln darmowych przejazdów współdzielonymi rowerami miejskimi – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego w ramach Kampanii na rzecz Czystych Miast.
dowiedz się więcej
Stacja benzynowa

Europosłowie nie wzmocnili celów redukcji dla samochodów

Niestety, europosłowie opowiedzieli się za nadal zbyt niskimi celami dla samochodów i furgonetek, co zmniejsza szanse na szybką poprawę przystępności cenowej pojazdów elektrycznych i nie pomaga w ochronie klimatu. Parlament Europejski musi poprzeć bardziej ambitny cel na 2030 rok i wprowadzenie przejściowego celu na 2027 rok, aby obniżyć ceny samochodów elektrycznych i pomóc krajom członkowskim ograniczyć emisje w transporcie.
dowiedz się więcej
Tankowanie samochodu

Do europosłów: Wprowadźcie samochody na ścieżkę zerowej emisji!

Przed kluczowym głosowaniem Komisji ochrony środowiska Parlamentu Europejskiego w sprawie celów dotyczących ograniczenia emisji CO2 z samochodów i furgonetek, osiem grup reprezentujących przedsiębiorstwa, miasta i społeczeństwo obywatelskie wystosowało otwarty apel.
dowiedz się więcej
Flagi UE przed budynkiem Parlamentu Europejskiego
Strona 5 z 47