Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Transport

Czy nowa komisarz ds. transportu zadba by był on czysty?

Desygnowana na komisarz UE ds. transportu Adina-Ioana Vălean zobowiązała się do wzmocnienia europejskich działań na rzecz ograniczenia emisji morskich, ale podjęła ryzyko nie zgodzenia się z oczekiwaniami społecznymi co do wpływu na klimat transportu lotniczego. Organizacja Transport i Środowisko (T&E) ocenia, że podczas przesłuchania w komisji transportowej Parlamentu Europejskiego przyszła komisarz przedstawiła również niewiele szczegółów odnośnie wsparcia budowy infrastruktury niezbędnej do rozwijania transportu drogowego o zerowej emisji. Zdaniem T&E jej odpowiedzi trudno jednoznacznie ocenić.
dowiedz się więcej

Największy producent ciężarówek rezygnuje z gazu

Największy na świecie producent ciężarówek, Daimler, zapowiedział, że nie będzie już rozwijał produkcji ciężarówek napędzanych gazem, ponieważ pomoże mu ona w osiągnięciu celu, jakim jest oferowanie floty neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Zamiast tego Daimler Trucks chce zainwestować w ciężarówki elektryczne i wodorowe.
dowiedz się więcej

Po drogach UE jeździ 51 milionów wysokoemisyjnych diesli

Cztery lata po ujawnieniu skandalu Volkswagena liczba wysokoemisyjnych samochodów z silnikiem Diesla i furgonetek [1] na europejskich drogach osiągnęła 51 milionów, wynika z nowego raportu organizacji Transport & Environment. Analiza pokazuje wzrost o 18% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i wzrost o 74% od 2016 roku. Biorąc pod uwagę, że Volkswagen jest podejrzany o instalowanie swoich manipulujących winnikami testów narzędzi w większej liczbie samochodów niż dotąd oceniano, na drogach może być ich jeszcze więcej niż wskazują ostatnie szacunki.
dowiedz się więcej
Strona 38 z 47