Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Transport

Warszawa potrzebuje Strefy Czystego Transportu

Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych otwiera dyskusję na temat stref czystego transportu (SCT) w Warszawie. W ramach rozpoczynającej się kampanii “Strefa Czystego Transportu - zmiana, o której warto rozmawiać” Fundacja będzie pokazywać, jaki wpływ wprowadzenie SCT może mieć na poprawę jakości powietrza, a tym samym zdrowia i życia mieszkanek i mieszkańców Warszawy.
dowiedz się więcej
Znak SCT Kraków

Przyszłość ładowania ciężarówek wzdłuż autostrad w UE

Ograniczenia zasięgu akumulatorów i infrastruktury szybkiego ładowania utrudniały wcześniej elektryfikację długodystansowego transportu ciężarowego. Jednak postęp technologiczny sprawił, że jest to nie tylko możliwe, ale staje się najlepszą opcją redukcji emisji generowanych przez transport ciężarowy na długich trasach.
dowiedz się więcej
Rysunek ciężarówki elektryczne na drodze

Apel przemysłu i ekologów o rozwój infrastruktury dla zeroemisyjnych ciężarówek

Producenci ciężarówek i ekolodzy połączyli siły, aby zaapelować o rozmieszczenie 11 000 punktów ładowania dla ciężarówek elektrycznych w całej Unii Europejskiej do 2025 roku i 42 000 takich punktów do 2030 roku. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) oraz organizacja pozarządowa Transport and Environment (T&E) wczoraj przekazały wspólny list w sprawie przyjęcia wiążących celów w tym zakresie do Komisji Europejskiej.
dowiedz się więcej
Kilka białych ciężarówek na autostradzie
Strona 2 z 26