Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Transport

Ciężarówki na LNG równie szkodliwe dla klimatu co te z silnikami Diesla

Nowe niezależne testy drogowe wykazały, iż ciężarówki zasilane skroplonym gazem ziemnym emitują więcej cząstek rakotwórczych i są ślepym zaułkiem w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Dlatego nie powinny być objęte wsparciem finansowym służącym poprawie jakości powietrza i ochronie klimatu.
dowiedz się więcej
Tir z niebieską przyczepą na drodze

Ile tak naprawdę kosztuje nas samochód?

Od lat wiadomo, że nadmierne korzystanie z samochodów przyczynia się m.in. do zmiany klimatu i zanieczyszczenia powietrza, generuje hałas, może wiązać się z wypadkami i zbyt małą aktywnością fizyczną, w efekcie także z utratą zdrowia, a nawet życia. Jednak Polacy nadal traktują ten środek transportu jako gwarancję szczęścia i dobrobytu. Dlaczego? Mówi się, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tylko czy aby na pewno jest tak w tym przypadku?
dowiedz się więcej
Zatłoczona ulica

Emisje zanieczyszczeń z ponad 1/3 ciężarówek Euro 6 za wysokie

Prawie jedna trzecia ciężarówek Euro 6 w Hiszpanii przekracza unijne limity emisji spalin, wykazały testy przeprowadzone w Barcelonie i Madrycie. Dzieje się tak pomimo tego, że wysoka emisja dwutlenku azotu (NO2) z transportu drogowego stanowi poważny problem dla zdrowia publicznego, powodując przedwczesne zgony 50 000 Europejczyków każdego roku.
dowiedz się więcej
Dużo ciężarówek w korku
Strona 1 z 30