Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Transport

Ciężarówki z napędem gazowym - część rozwiązania czy problemu?

Gaz kopalny jest nadal błędnie postrzegany jako paliwo alternatywne, niskoemisyjne, czystsze od węgla i ropy. W ostatniej dekadzie MIT o przydatności gazu jako paliwa przejściowego szybko zyskiwał na znaczeniu. Rosły też inwestycje w transporcie w gazową infrastrukturę i pojazdy.
dowiedz się więcej
Ciężarówki na drodze, zachód słońca

Sprzedaż ciężarówek z silnikami diesla powinna się zakończyć do 2035 roku

Transport ciężarowy w Polsce może wejść na właściwą ścieżkę ku zerowej emisji dwutlenku węgla – pod warunkiem, że sprzedaż zanieczyszczających ciężarówek w Europie zostanie zakończona do 2035 roku. Jeśli Unia Europejska nie zmieni trendu, spalinowe samochody ciężarowe zniwelują wszystkie sukcesy w ograniczaniu emisji osiągnięte dzięki elektryfikacji samochodów osobowych rozpoczętej po 2020 roku.
dowiedz się więcej
Ciężarówka na tle kontenerów, załadunek

Czy dostawy ostatniej mili mogą być bezemisyjne?

Jak uczynić miejską logistykę bardziej zrównoważoną? Czy możliwe są bezemisyjne i bezkonfliktowe dostawy ostatniej mili? Czy samorządy mają pomysły na współpracę z firmami w tym zakresie? I czego podmioty prywatne oczekują ze strony władz samorządowych, a czego od biznesu i samorządów oczekują mieszkańcy miast? Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty „Dostawy ostatniej mili w miastach – jak zapewnić ich bezemisyjność, efektywność, wygodę”, która odbyła się w czwartek, 7 lipca 2022 roku.
dowiedz się więcej
Białe samochody dostawcze, ulica w centrum miasta
Strona 1 z 47