Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Po co gminie niskoemisyjna gospodarka?

Dla większości ludzi „gospodarka niskoemisyjna” jest całkowicie abstrakcyjnym sformułowaniem. Chodzi przecież o jakieś normy, skomplikowane przepisy, nowe technologie, elektrownie, przemysł, transport. Co to ma wspólnego z życiem przeciętnego obywatela? Dużo. Gospodarka niskoemisyjna może mieć wpływ na nasze miejsce zatrudnienia, rodzaj transportu, jakim dojeżdżamy do pracy, wybór paliwa, którym ogrzewamy dom czy biuro. Ma także olbrzymi wpływ na zdrowie. Przecież to, czym oddychamy, decyduje w dużej mierze o tym, jak często chorujemy.
dowiedz się więcej

Czerwona kartka dla samochodów

Według Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska z powodu zanieczyszczenia powietrza w Polsce umiera około 45 tysięcy osób rocznie, w Europie liczba ta sięga aż 400 tysięcy. W dużej mierze do tych przedwczesnych zgonów przyczynia się transport. Nie od dziś wiadomo, że w miastach jednym z największych trucicieli jest samochód. Afera Volkswagena tylko utwierdza w przekonaniu, że obok tematu zanieczyszczenia powietrza, powodowanego m.in. przez transport, nie można przejść obojętnie.
dowiedz się więcej

Debata: redukcja emisji w sektorze budowlanym

W środę 28 października odbyła się debata na temat możliwości redukcji emisji gazów cieplarnianych w sektorze budowlanym, zaliczanym do non-ETSu. Eksperci podkreślali potrzebę zwiększenia efektywności energetycznej oraz rozwoju OZE.
dowiedz się więcej
Strona 41 z 44