Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Spotkanie noworoczne PKE OM

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE NOWOROCZNE W piątek 22 stycznia 2016 r. do siedziby PKE OM przy ul.Mazowieckiej 16/11 na godz. 17.30. Będzie nam bardzo miło spotkać Klubowiczów i Sympatyków PKE. Prosimy zarezerwować datę 22 stycznia dla Klubu.
dowiedz się więcej

Redukcje emisji w sektorach non-ETS w kontekście COP21

W środę, 16 grudnia, czyli zaledwie kilka dni po zakończeniu szczytu klimatycznego COP21 w Paryżu Polski Klub Ekologiczny we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla (HBS) zorganizował konferencję na temat redukcji emisji gazów cieplarnianych w sektorach non-ETS. W pierwszej części debaty eksperci podkreślali potrzebę realizacji polityki klimatyczno-energetycznej.
dowiedz się więcej

Czas posprzątać własne podwórko

Słysząc „zmiana klimatu”, myślimy „problem globalny”. Nie łączymy ocieplenia z codziennymi działaniami i problemami, a te kwestie są ze sobą powiązane. To, co robimy w naszym domu czy mieście przekłada się na wzrost lub spadek emisji gazów cieplarnianych. Jest jedną z „cegiełek” zmieniających sytuację na całym świecie. Skutki zmiany klimatu to nie tylko topnienie lodowców. Doświadczamy ich na co dzień, np. widząc jak ceny żywności rosną z powodu suszy lub gdy gwałtowna wichura zrywa dach naszego domu.
dowiedz się więcej
Strona 40 z 44