Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Tak się zmienia klimat w miastach!

W tę sobotę Plac Szczepański zamienił się w prawdziwe forum klimatyczne, na którym każdy miał możliwość wyrażenia swojej opinii na temat globalnego ocieplenia i wpływu tego niebezpiecznego procesu na codzienne życie. Mieszkańcy Krakowa, aktywiści miejscy oraz ekolodzy dyskutowali o tym, co możemy zrobić, aby zahamować zmianę klimatu. Hasło przewodnie akcji brzmiało: Tak się zmienia klimat w miastach!
dowiedz się więcej

Miasto dla mieszkańców a nie dla samochodów

Mieszkańcy polskich miast mają dość wdychania spalin i stania w korkach. Z okazji Dnia Bez Samochodu i w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu mobilizują siły, przedstawiając sposoby na to, aby pozbyć się niechcianych trucicieli.
dowiedz się więcej

Transport ciężarowy: ryzyko wzrostu emisji o 10%

Europejski sektor transportu ciężarowego musi dokonać wyboru między dziesięcioprocentowym wzrostem emisji w ciągu najbliższej dekady a drogą prowadzącą ku redukcji emisji CO2, bardziej dynamicznemu wzrostowi gospodarczemu Europy i większemu bezpieczeństwu energetycznemu. Strategia ukierunkowana na zeroemisyjny transport drogowy pozwoliłaby ograniczyć import ropy naftowej o miliard baryłek ekwiwalentu ropy do 2030 roku, wzmocnić PKB i stworzyć około 120 000 dodatkowych miejsc pracy netto w całej gospodarce.
dowiedz się więcej
Strona 4 z 23