Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Apel do premiera Morawieckiego: NIE dla klimatycznej katastrofy

Niemal 50 organizacji pozarządowych i ponad 1100 obywateli apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o powstrzymanie klimatycznej katastrofy. List został złożony niecały miesiąc przed rozpoczęciem 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych (COP24) w sprawie zmian klimatu, która odbędzie się Katowicach. Wynik szczytu, na który Polska będzie mieć znaczący wpływ jako jego gospodarz, może przesądzić o skuteczności wdrażania polityki klimatycznej w kolejnych latach.
dowiedz się więcej

Europejczycy chcą zakazów wjazdu dla aut zatruwających powietrze

Dwie trzecie Europejczyków popiera wprowadzenie stref niskoemisyjnych (low-emissions zones, LEZ) zakazujących wjazdu zanieczyszczającymi powietrze samochodami do centrów miast. Takie są wyniki ankiety przeprowadzonej przez Ipsos dla organizacji Transport & Environment.
dowiedz się więcej

Wyrzucanie jedzenia przyczynia się do katastrofy klimatycznej

Marnowanie żywności ma zgubny wpływ na klimat, przyczyniając się do globalnej emisji gazów cieplarnianych rzędu 3,49 miliardów ton CO2eq. W Polsce jest ona szacowana na 16,5 miliona ton CO2eq, To ponad połowa emisji produkowanych przez rolnictwo w naszym kraju.
dowiedz się więcej
Strona 4 z 25