Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Polska potrzebuje Stref Czystego Transportu

O tym, że zasady funkcjonowania Stref Czystego Transportu muszą być zmienione, jeśli chcemy wykorzystać potencjał tego narzędzia w walce ze smogiem, wiadomo od dawna. Teraz, kiedy ustawa o elektromobilności jest nowelizowana, pojawiła się szansa na naprawę sytuacji. Jeśli z niej nie skorzystamy, w Polsce nadal ani jedna taka strefa nie powstanie. Zmiany w regulacji muszą być jednak przemyślane. Zdaniem większości ekspertów najlepiej zrobimy sięgając po sprawdzone rozwiązania z innych krajów Europy, gdzie ustanowiono już ponad 250 tego typu stref.
dowiedz się więcej
Znak Low emission zone

Domek dla kota - konkurs w Mławie

Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki Koło w Mławie, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. B. Prusa w Mławie zapraszają do udziału w ogłoszonym we wtorek, 1 grudnia konkursie ekologicznym pt. „KOT NASZ PRZYJACIEL- domek dla kota”. Prace konkursowe można składać do piątku, 29 stycznia 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie, ul. 3. Maja 5.
dowiedz się więcej
Kot człowiek i domek dla kota

Poważne błędy w projekcie Stref Czystego Transportu

Grupa organizacji pozarządowych zgłosiła krytyczne stanowisko w sprawie projektu zmian w przepisach dotyczących Stref Czystego Transportu przedstawionego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Projekt zawiera poważne błędy w praktyce uniemożliwiające skuteczne działanie Stref i ograniczenie w miastach zanieczyszczeń wytwarzanych przez pojazdy samochodowe.
dowiedz się więcej
Samochody w korku, spaliny
Strona 4 z 38