Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Parlament Europejski popiera ograniczenie emisji CO2 przez ciężarówki

Eurodeputowani powiedzieli rządom UE, że pierwsze w historii unijne normy emisji CO2 z samochodów ciężarowych muszą być bardziej ambitne niż te proponowane przez Komisję Europejską. Pełny Parlament Europejski głosował za obniżeniem emisji CO2 z ciężarówek o 20% do 2025 r. i co najmniej o 35% do 2030 r.
dowiedz się więcej

Negocjacje klimatyczne w praktyce - warsztaty

W drugiej połowie listopada w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie odbędą się warsztaty „W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach. Negocjacje klimatyczne w praktyce” w formie przygotowanej przez ekspertów gry negocjacyjnej. Uczestnicy spotkań wcielą się w role negocjatorów i wezmą udział w symulowanych obradach stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu mających na celu obniżenie emisji CO2.
dowiedz się więcej

Apel do premiera Morawieckiego: NIE dla klimatycznej katastrofy

Niemal 50 organizacji pozarządowych i ponad 1100 obywateli apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o powstrzymanie klimatycznej katastrofy. List został złożony niecały miesiąc przed rozpoczęciem 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych (COP24) w sprawie zmian klimatu, która odbędzie się Katowicach. Wynik szczytu, na który Polska będzie mieć znaczący wpływ jako jego gospodarz, może przesądzić o skuteczności wdrażania polityki klimatycznej w kolejnych latach.
dowiedz się więcej
Strona 2 z 24