Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Aktualności

Czy plan odbudowy gospodarki UE jest dość zielony?

Przedstawiony przez Komisję Europejską plan odbudowy, o wartości 1,85 biliona euro, może być historycznym krokiem naprzód dla Unii Europejskiej. W ocenie grupy Transport i Środowisko (T&E) może on przynieść zielony, zdrowy i sprawiedliwy powrót do „normalności”. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen proponuje „obligacje naprawcze” w celu sfinansowania planu „UE dla następnego pokolenia”, który dzięki narzędziom pomocowym ma nie pozostawić nikogo w tyle.
dowiedz się więcej

Dwa metry od siebie na chodniku – teraz niemożliwe!

Nowe przepisy wprowadzone w związku z epidemią obejmują między innymi nakaz zachowania przez pieszych odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry. Tymczasem na terenie większości gmin w Polsce jest wiele ulic, na których nie jest to możliwe. Zbyt wąskie chodniki oraz parkujące na nich samochody skutkują tym, że piesi nie mogą minąć się bezpiecznie. Organizacje należące do Federacji Piesza Polska oraz wspierające ją, w tym Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki apelują o poprawę warunków ruchu pieszego do prezydentów 39 dużych polskich miast.
dowiedz się więcej

Wzywamy liderów UE do „zazielenienia” odbudowy gospodarki

Europejska gospodarka jest na kolanach, a wielu Europejczyków tęskni już za możliwością powrotu do pracy. UE i rządy krajowe przygotowują się do wydania setek miliardów (niektórzy szacują, że będzie to do 10% PKB lub 1,5 bln euro) pieniędzy podatników na ponowne uruchomienie gospodarki.
dowiedz się więcej
Strona 1 z 32